Zaznacz stronę

Wchodząc do sklepu w poszukiwaniu wkładek do butów widzisz wkładki ortopedyczne i supinujące? Zastanawiasz się czym są i dla kogo są przeznaczone? Jest to dość ciężki temat i wiele osób nawet nie ma pojęcia, że potrzebuje takiego wyposażenia butów. Chcesz dowiedzieć się, czy masz stopy supinujące i czy takie wkładki są Ci potrzebne? Jeśli tak koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i zadbaj nie tylko o wygodę podczas stawiania każdego kroku, ale przede wszystkim o zdrowie swoich stóp.

Supinacja – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Stopa supinująca to zjawisko, które występuje u wielu osób. Bardzo często ten problem diagnozowany jest u biegaczy i osób, które na co dzień pracują na nogach w pozycji stojącej. Stopa supinująca wyróżnia się stawami skokowymi, które odchylone są do zewnątrz. Dodatkowo stopa ta ma wysokie podbicie. Osoby, które mają ten problem mogą zauważyć u siebie takie objawy jak szybkie meczenie się podczas chodzenia i ból stóp. Dodatkowo pojawić się może dyskomfort w punktach stopy, w których opiera się nacisk całego ciała. Warto wiedzieć, że u niektórych osób ciężar ciała nie rozprowadza się po całej powierzchni stopy, a jedynie na jej niewielkiej części.

Czym jest supinacja stopy?

Supinacja to bardzo poważny problem, do którego należy dostosować dobre buty, a przede wszystkim wygodne wkładki. Osoby z tym problemem nie mają amortyzacji w stopach, przez co każde uderzenie o podłoże podczas chodzenia odczuwają w większym stopniu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że u nich szybciej pojawia się ból. Warto w takim wypadku zdecydować się na kupienie wkładek supinujących, które wykonane są z wysokiej jakości gąbki.

Wkładki supinujące – czym są i jak je dobrać?

Wkładki supinujące stworzone są z miękkiej gąbki, która reaguje na ciepło pochodzące od stopy. Doskonale dopasowuje się do kształtu stopy i dba o jej stabilne ułożenie. Warto jednak wiedzieć, że na rynku nie ma idealnych wkładek do butów. Po zakupie rozmiaru prawdopodobnie konieczne będzie ich przycięcie, by ,możliwe było ich dopasowanie do obuwia i kształtu stopy. Decydując się na ich zakup można liczyć na wygodę i lepszą amortyzację podbicia stopy.

Wiedząc już nieco więcej na temat supinacja stopy można samodzielnie określić, czy taki problem się u Ciebie pojawia. Warto jednak udać się do specjalisty, by upewnić się, czy postawi on taką samą diagnozę. Wykrycie wad stóp samodzielnie nie jest tak proste, jak może się wydawać. Diagnoza jest bardzo ważna i kluczowa przy dobieraniu obuwia i wkładek. To, czy obuwie będzie dopasowane do potrzeb stopy będzie miało wpływ na to, czy czujesz wygodę podczas chodzenia. Najlepiej więc pozostawić tą sprawę specjalistom, którzy zbadają i podpowiedzą jakie działania należy obrać, by zadbać o wygodę na każdym kroku.