Zaznacz stronę

Stoisz przed wyborem obuwia dziecięcego i zastanawiasz się, co warto wiedzieć przed kupieniem idealnej pary? Pierwsze buty dziecięce zazwyczaj przeznaczone są do nauki chodzenia, dlatego muszą gwarantować wygodę i komfort na każdym kroku. Dodatkowo liczy się rozmiar, który powinien być idealnie dopasowany do wielkości stopy malucha. Jako rodzic z pewnością chcesz zagwarantować swojemu dziecku, wszystko co najlepsze, dlatego przekonaj się razem z nami, jakie marki obuwia dziecięcego cieszą się największą popularnością i czemu warto im zaufać.

Kiedy kupić pierwsze buty dziecięce?

Rodzice wraz z pojawieniem się dziecka na świecie szukają nowych ubranek i bucików. Jednak na początku tradycyjne buty dla dziecka nie są potrzebne. Wystarczy wybrać skarpetki, które będą ciepłe, ale nie mogą być za ciasne. Potrzebne są one jedynie wtedy, gdy jest chłodniej, by chronić stopy przed zmarznięciem. Jednak nagie stópki doskonale wpływają na rozwój malucha, który uwielbia je dotykać i poznawać w ten sposób swoje ciało. Zbyt wczesne nakładanie butów na stopy malucha może doprowadzić do rozwoju płaskostopia lub innych chorób. Najlepiej kupić pierwsze buty dla dziecka w momencie, kiedy maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki. Dzięki temu wspierać będą dziecko w kolejnym etapie rozwoju i zdobywania nowych umiejętności.

Jak kupić pierwsze buty dla dziecka?

Wybranie najlepszych butów dziecięcych wcale nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Niestety wiele osób wyrusza do sklepu i kupuje pierwszą lepsza parę bucików bez patrzenia, czy rozmiar jest odpowiedni. Na rynku dostępne są buciki dziecięce w rozmiarze 19, 20 i 21. Jednak, który rozmiar wybrać najlepiej? Wszystko zależy od długości stopy – to właśnie ten wymiar wyznacza, który z rozmiarów jest najlepszym wyborem. Przed wybraniem się na zakupy należy zmierzyć stopę dziecka, a następnie wybrać obuwie, którego wkładka jest o pięć-siedem milimetrów dłuższa. Czemu jest to takie ważne? Dzięki temu stopa będzie prawidłowo i stabilnie ułożona na wkładce. Dodatkowo palce będą miały swobodę ruchu. To zadba nie tylko o komfort, ale przede wszystkim o to, by rozwój stopy dziecka nie został zaburzony.

Firmy godne zaufania – obuwie dziecięcej jakiej marki najlepiej wybrać?

Wybierając pierwsze buty dla dzieci warto zaufać popularnym markom, które wybierane są i cenione przez innych rodziców. Dużą popularnością ciszą się buciki marki Attipas, które są elastyczne. W ofercie producenta znajdują się buciki z elastyczną podeszwą i cholewką w formie skarpetki. To idealna propozycja na pierwsze buty dziecięce. Kolejne na liście są buty Emel. Producent oferuje obuwie profilaktyczne , które posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Wybierz pierwsze buciki dziecięce od producentów, którym można zaufać. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrane obuwie będzie służyć maluchowi przez długi czas, aż do momentu, kiedy konieczne będzie zmienienie ich rozmiaru na większy.