Zaznacz stronę

Kiedy maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki warto zastanowić się nad tym, jakie buty do chodzenia najlepiej wybrać. Ten element dziecięcej garderoby powinien być idealnie dopasowany do stopy, a co więcej musi zapewniać najwyższy komfort i wygodę. Zastanawiasz się, jak wybrać pierwsze obuwie dziecięce? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Przekonaj się razem z nami, na co należy zwrócić uwagę w czasie zakupów, a także jakie marki obuwnicze cieszą się największym zaufaniem rodziców.

Pierwsze buty dziecięce – idealnie dopasowany rozmiar

Jednym z ważniejszych aspektów, o którym nie można zapomnieć podczas wyboru butów dziecięcych, jest ich rozmiar. Jak wybrać rozmiar butów dziecięcych? Konieczne jest zmierzenie długości stopy malucha, a następnie wybranie bucików, których wkładka jest o 5-7 milimetrów dłuższa. Najczęściej wybierane buty dziecięce występują w rozmiarze 19, 20, 21. Warto mierzyć stopę dziecka regularnie – raz na dwa miesiące. Czemu rozmiar bucików jest taki ważny? Tylko wtedy gdy obuwie będzie dobrze dopasowane do rozmiaru stopy możliwe będzie zachowanie stabilności na każdym kroku. Za mały rozmiar sprawi, że maluch będzie odczuwać dyskomfort, zaś za duży zwiększa ryzyko poślizgnięcia się i upadku. W trosce o wygodę i bezpieczeństwo swojego malucha należy pamiętać o tym szczególe.

Obuwie wykonane z wysokiej jakości materiałów

Materiały, z jakiego wykonane są pierwsze buty dziecięce do chodzenia to kolejny szczegół, na który warto zwrócić uwagę. Obuwie dziecięce powinno być przede wszystkim przewiewne i lekkie. Zbędne i ciężkie dodatki nie są potrzebne, ponieważ maluch podczas stawiania pierwszych kroków nie potrzebuje dodatkowego utrudnienia i obciążenia. Oddychające tkaniny będą zapobiegać nadmiernej potliwości, a co więcej zmniejsza ryzyko rozwoju mikroorganizmów, które przyczynić się mogą do zakażenia grzybiczego. Podeszwa wykonana z gumy musi być elastyczna, co zapewniać będzie komfort i zadba o to, by stopa była prawidłowo ułożona.

Buty dziecięce  dopasowane do pory roku

Pierwsze buty dziecięce zazwyczaj służą do chodzenia po domu. To przy meblach maluch uczy się stawiać pierwsze kroki. Jeśli jednak w czasie nauki zdecydujecie się wyjść z dzieckiem na zewnątrz, to warto pamiętać o tym, by obuwie dziecięce do chodzenia było dopasowane do pory roku. Podeszwa w bucikach na lato może być cienka, zaś materiały przewiewne. W przypadku bucików zimowych najlepiej zdecydować się na modele z dodatkową wyściółką, a także grubszą podeszwą które skutecznie ochronią stopy przed niskimi temperaturami.

Pierwsze buty dziecięce od najlepszych producentów

Chcesz wiedzieć, na jakie obuwie dziecięce najlepiej się zdecydować? Zaufaj markom, które dbają o swoich najmłodszych klientów. Obuwie dziecięce marki Biomecanics, a także Melissa oraz buty dziecięce Bobux zyskały zaufanie wielu rodziców.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione aspekty wybierzesz pierwsze buty dla dzieci do chodzenia, które zapewnią wygodę i służyć będą maluchowi do momentu, w którym konieczna będzie wymiana rozmiaru.