Zaznacz stronę

Przyjście na świat malucha wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Rodzice chcą zadbać o to, by maluch prawidłowo się rozwijał. W tym samym czasie chcą podarować maluchowi wszystko, co najlepsze. Już w pierwszym roku życia dziecka nadchodzi czas, kiedy warto zastanowić się, jakie pierwsze buty dla dziecka najlepiej wybrać. Chcesz przekonać się, na co zwrócić uwagę wybierając tę część garderoby dziecięcej? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się wszystkiego, co najważniejsze.

Wygodne i przewiewne obuwie dziecięce

Obuwie dziecięce powinno być wygodne i lekkie. Maluch podczas stawiania pierwszych kroków powinien czuć komfort i być bezpieczny. To właśnie dlatego pierwsze obuwie dziecięce powinno być stworzone z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej wybrać modele, które uszyte są z materiałów przewiewnych. Dzięki temu wewnątrz buta stopa nie będzie się nadmiernie pocić. To również pozwoli uniknąć tworzenia się drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę. Podeszwa butów powinna być cienka i elastyczna, by stopa prawidłowo się układała na każdym kroku. Jeśli dziecko wędruje tylko po domu nie trzeba dopasowywać obuwia do pory roku. Jeśli jednak zaczynacie wychodzić na spacery trzeba pamiętać o tym, by ta część garderoby chroniła przed przepoceniem lub chłodem.

Rozmiar butów dziecięcych – jaki rozmiar powinny mieć pierwsze buciki?

Jednym z ważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze butów dziecięcych, jest ich rozmiar. Chcesz wiedzieć jaki rozmiar butów dziecięcych najlepiej wybrać, a także co należy zrobić, by było one doskonale dopasowane do stopy malucha. Przed wybraniem się na zakupy warto sprawdzić, jaką długość ma stopa dziecka. Dzięki temu możliwe jest wybranie butów, które idealnie będą dopasowywać się do stopy. Najlepiej wybierać obuwie, którego wkładka jest o pięć-siedem milimetrów dłuższa, niż stopa. Cz