Zaznacz stronę

Przyjście na świat malucha wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Rodzice chcą zadbać o to, by maluch prawidłowo się rozwijał. W tym samym czasie chcą podarować maluchowi wszystko, co najlepsze. Już w pierwszym roku życia dziecka nadchodzi czas, kiedy warto zastanowić się, jakie pierwsze buty dla dziecka najlepiej wybrać. Chcesz przekonać się, na co zwrócić uwagę wybierając tę część garderoby dziecięcej? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się wszystkiego, co najważniejsze.

Wygodne i przewiewne obuwie dziecięce

Obuwie dziecięce powinno być wygodne i lekkie. Maluch podczas stawiania pierwszych kroków powinien czuć komfort i być bezpieczny. To właśnie dlatego pierwsze obuwie dziecięce powinno być stworzone z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej wybrać modele, które uszyte są z materiałów przewiewnych. Dzięki temu wewnątrz buta stopa nie będzie się nadmiernie pocić. To również pozwoli uniknąć tworzenia się drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę. Podeszwa butów powinna być cienka i elastyczna, by stopa prawidłowo się układała na każdym kroku. Jeśli dziecko wędruje tylko po domu nie trzeba dopasowywać obuwia do pory roku. Jeśli jednak zaczynacie wychodzić na spacery trzeba pamiętać o tym, by ta część garderoby chroniła przed przepoceniem lub chłodem.

Rozmiar butów dziecięcych – jaki rozmiar powinny mieć pierwsze buciki?

Jednym z ważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze butów dziecięcych, jest ich rozmiar. Chcesz wiedzieć jaki rozmiar butów dziecięcych najlepiej wybrać, a także co należy zrobić, by było one doskonale dopasowane do stopy malucha. Przed wybraniem się na zakupy warto sprawdzić, jaką długość ma stopa dziecka. Dzięki temu możliwe jest wybranie butów, które idealnie będą dopasowywać się do stopy. Najlepiej wybierać obuwie, którego wkładka jest o pięć-siedem milimetrów dłuższa, niż stopa. Czemu jest to tak ważne? Dzięki temu palce nie będą ściśnięte i maluch będzie w stanie nimi swobodnie poruszać. Popularne rozmiary butów dziecięcych to 19, 20 i 21.

Kiedy kupić pierwsze buty dziecięce?

Wiedząc już, jakie pierwsze buty dla dziecka należy wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupach, warto dowiedzieć się, kiedy jest najlepszy czas na ich kupienie. Przez pierwsze miesiące życia dziecka nie trzeba kupować tej części garderoby. Najlepiej poczekać do momentu aż dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki. Wtedy obuwie jest niezbędne do tego, by maluch zachował równowagę i stabilność.

Pamiętaj, że stopy dziecka rozwijają się w różnorodnym tempie. Ważne jest regularne mierzenie jej wymiarów, by możliwe było zmienienie butów i dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb dziecka. Lepiej nie kupować butów dziecięcych na zapas, ponieważ trudno jest określić, jaki rozmiar buta będzie nosić dziecko za kilka miesięcy, zaś zakładanie obuwia za dużego lub za małego może doprowadzić do bólu i dyskomfortu podczas chodzenia.