Zaznacz stronę

Jesteś czynnym sportowcem? Siatkówka, piłka nożna, skoki narciarskie, czy kolarstwo to twoje życie? W takim razie z pewnością stajesz przed wyborem adekwatnego obuwia sportowego. Potraktuj ten wybór, jakbyś musiał zdecydować, którym narzędziem będziesz pracował. Poza dyscypliną sportu, którą uprawiasz, liczy się też stopień zaangażowania i rodzaj nawierzchni. Przykładowo, piłkarz wybierze turfy, jeżeli rozgrywa swoje mecze na nawierzchni sztucznej. Za to, jeśli gra na prawdziwej murawie, stanie przed wyborem między korkami lanymi, a wkręcanymi. Pierwsze z nich są bezpieczniejsze dla współzawodnictwa, natomiast te drugie cechuje większa wytrzymałość. Wystarczy bowiem wymienić tylko wkręcane od spodu sztyfty na nowe, kiedy stare się zużyją. Wybór komfortowego obuwia sportowego ma duży wpływ na naszą satysfakcję z uprawianego sportu. Dlatego, należy przed zakupem poważnie się zastanowić, które buty będą dla nas najlepsze. Nie zawsze wybór znanej w świecie marki, będzie niósł za sobą wysoką jakość produktu. Często warto postawić na obuwie sportowe mniej renomowanej firmy, ale wyraźnie lepiej wykonane.

Dobra jakość butów

Dobrej jakości obuwie, to takie które wystarczy na lata. Solidnie wykonane z mocnych materiałów, może posłużyć przez wiele lat. Dobre obuwie, jest najczęściej szyte, co sprawia że jego elementy nie rozpadną się po jednym kontakcie z wodą. Drugą ważną cechą obuwia dobrej marki, jest to, że dopasowuje się ono do stopy. A to niezwykle istotne, gdyż każdy z nas ma swoje naturalne kształty i tym samym wykrzywia obuwie, tak jak chodzi. Obuwie z skóry jest naturalne, w związku z czym zapewnia możliwość oddychania stopom.

Mocna podeszwa

Mocna podeszwa, to taka która jest najczęściej dość gruba i dobrze izoluje od podłoża. A w dobrze zrobionych butach chodzi się znacznie lepiej niż, w takich z cienką podeszwą. Znacznie łatwiej jest o przebicie podeszwy, która jest zbyt cienka. Dzieje się tak, nawet kiedy stąpa się tylko po małych kamieniach. A te można napotkać praktycznie wszędzie, nawet na asfaltowej drodze, wydaje się być pozbawiona wszelkich elementów, które mogłyby zaszkodzić naszym butom.