Zaznacz stronę

Zbliżający się rok szkolny sprawia, że coraz więcej rodziców zastanawia się, jakie kapcie do szkoły najlepiej wybrać. Wybór wydaje się łatwy, jednak przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Oczywiście liczy się to, by obuwie dla dzieci do przedszkola było wygodne, ale jednocześnie musi spełniać zalecenia placówki. Chcesz wiedzieć, który z modeli będzie tym najlepszym? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się wszystkiego, co ułatwi Ci dokonanie właściwego wyboru.

Jak wybrać rozmiar butów dziecięcych do przedszkola?

Jednym z ważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę podczas wybierania butów przedszkolnych dla dziecka jest oczywiście ich rozmiar. Kapcie do przedszkola powinny mieć doskonale dopasowany rozmiar do stopy, ponieważ w nich maluch porusz się przez wiele godzin. Muszą więc zapewniać wygodę i komfort na każdym kroku. To więc oznacza, że przed wybraniem się na zakupy warto zmierzyć długość stopy. Następnie należy wybrać obuwie, którego wkładka ma o pięć-siedem milimetrów długości więcej, niż stopa. Czemu jest to konieczne? Taka różnica w wymiarach jest niezbędna do tego, by stopa mogła układać się prawidłowo, zaś palce miały swobodę ruchu.

Podeszwa kapci dziecięcych do przedszkola

Wybierając się na zakupy warto pamiętać o tym, że obuwie do przedszkola musi spełniać określone wymogi, które narzucane są przez niektóre placówki. W niektórych przedszkolach pojawia się obowiązek noszenia bucików o jasnej podeszwie, ponieważ te ciemne brudzą posadzkę. To więc oznacza, że najlepiej sprawdzać się będą kapcie dziecięce z jasną podeszwą do przedszkola.

Jak wybrać najlepsze kapcie dziecięce?

Istnieją  również inne aspekty, o których nie można zapomnieć. Po pierwsze liczy się to z jakich materiałów wykonane są kapcie dziecięce. Muszą być uszyte z wysokiej jakości materiałów, które są dostosowane do potrzeb skóry dziecięcej. Jest ona wrażliwa, więc tkaniny muszą być delikatne i miłe w dotyku. Polecane są kapcie dla dzieci do przedszkola, które są przewiewne i lekkie. Dzięki temu zapewniają stałą cyrkulację powietrza wewnątrz obuwia i zmniejszają ryzyko nadmiernej potliwości. Jest to bardzo ważne, ponieważ pot i ciepło bijące od skóry stopy w połączeniu tworzą doskonałe warunki do rozwoju bakterii i wirusów. Dodatkowo taka mieszanka przyczynia się do powstawania nieprzyjemnych zapachów. Warto wybierać kapcie z gumką lub wsuwane na stopę, dzięki czemu nie pojawia się problem z rozwiązanymi sznurówkami, o które dziecko może się potknąć i przewrócić.

Wszystkie wyżej wymienione zasady wyboru kapci dziecięcych do przedszkola są bardzo ważne i nie można o nich zapomnieć. Wpływają na wygodę malucha, a co więcej zapewniają większe bezpieczeństwo. Jeśli stopa jest stabilnie ustawiona w bucikach zmniejsza się prawdopodobieństwo, że dojdzie do ich otarcia lub niekontrolowanego ruchu.