Zaznacz stronę

Dzieci idące do szkoły muszą być zaopatrzone nie tylko w plecak, książki oraz akcesoria szkolne, ale również w wygodne obuwie, w którym poruszać się będą po  korytarzach. Wielu rodziców zastanawia się, jak je wybrać i czym kierować się przy zakupach. Istnieje kilka zasad, o których warto pamiętać. Jeśli chcesz ułatwić sobie ten wybór zapoznaj się z naszym poradnikiem obuwniczym i przekonaj się, jakie buty do szkoły dla dzieci są najlepszym wyborem.

Czy dziecko musi nosić buty zmienne do szkoły?

Obecnie w większości szkół obowiązuje nakaz zmiany obuwia codziennego na szkolne. To więc oznacza, że dziecko po przekroczeniu wejścia do szkoły musi udać się do szatni, gdzie może zdjąć okrycie wierzchnie, a następnie dokonać zmiany obuwia. Czemu jest to ważne? Warto zaznaczyć, że obuwie, które noszone jest na zewnątrz jest cięższe, zazwyczaj ma sznurowadła i ciemną podeszwę. Większa waga niebezpieczeństwo dla innych dzieci. Jeśli maluch przez przypadek nadepnie na stopę rówieśnika obuwie o większej wadze i twardszej podeszwie wywoła więcej szkód. Dodatkowo ciemna podeszwa zostawiać może zabrudzenia i trwałe ślady na posadzce.

Jakie zasady mają szkoły co do butów na zmianę?

Zanim zdecydujesz się na kupienie obuwia dziecięcego do szkoły koniecznie upewnij się, że wybrany model spełnia oczekiwania placówki, do której uczęszcza Twój maluch. Zazwyczaj są one takie same w każdej placówce, jednak warto zapoznać się z zasadami doboru obuwia, które powinny być umieszczone na stronie głównej szkoły. Zazwyczaj ma to być obuwie dziecięce do szkoły, które maj jasną podeszwę. Ważne jest również to, by podeszwa była płaska i elastyczna. Dla starszych dzieci najlepiej sprawdza się obuwie wiązane, które dba o stabilność stopy. Jednak w przypadku małych dzieci lepiej zdecydować się na kapcie wsuwane na stopę, które maluch może wkładać samodzielnie.

Buty na zmianę do szkoły – jaki rozmiar wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rozmiar butów dziecięcych do szkoły. Musi być doskonale dopasowany, by możliwe było zapewnienie dziecku wygody i komfortu na każdym kroku. Liczy się również to, by wybrane buty były przewiewne. Warto pamiętać, że dziecko spędzi w nich kilka godzin, więc trzeba wybrać taki model, który pomoże uniknąć nadmiernej potliwości, rozwoju bakterii i wirusów oraz powstawania nieprzyjemnego zapachu. Trzeba więc zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są uszyte buciki do szkoły. Kolejnym aspektem jest ich wysokość. Najlepiej, by cholewka buta sięgała nieco poniżej kostki. Dzięki temu stopa będzie usztywniona i prawidłowo ustawiona, a jednocześnie dziecko będzie miało możliwość swobodnego poruszania.

Zwracając uwagę na wszystkie te szczegóły można wybrać wygodne i trwałe obuwie dziecięce do szkoły. Takie modele będą łatwe w pielęgnacji i posłużą dziecku aż do momentu, kiedy konieczna będzie wymiana rozmiaru.