Zaznacz stronę

Wybierając obuwie dla niemowlaka należy zwrócić uwagę na kilka małych szczegółów. Warto wiedzieć, kiedy jest najlepszy moment na kupieni bucików, a także jaki powinny mieć rozmiar. Nie można również zapomnieć o tym, by były one wykonane z wysokiej jakości materiałów – jednak jak to ocenić? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pojawiające się w Twojej głowie pytania na temat pierwszych butów niemowlęcych, to zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Przygotuj się na te wyjątkowe zakupy razem z nami!

Kiedy kupić pierwsze buty dla niemowlaka?

Pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców to „ kiedy kupić pierwsze buty dla niemowlaka?” Kupowanie obuwia dziecięcego na zapas i zanim maluch przyjdzie na świat nie jest konieczne. Stopa malucha rośnie bardzo intensywnie i trudno jest określić, jaki rozmiar będzie mieć, kiedy przyjdzie czas na założenie pierwszych bucików. Niemowlęta zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki około jedenastego- dwunastego miesiąca życia. Wszystko jednak zależy od dziecka, niektóre maluchy mogą zacząć chodzić nieco później i nie jest to niepokojący objaw. Jednak warto wiedzieć, że moment, w którym dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki i coraz częściej chodzi to dobry czas na kupienie pierwszych butów.

Jak wybrać rozmiar butów dla niemowlaka?

Przy wyborze bucików dla niemowlaka należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Przed dokonaniem zakupu warto zmierzyć stopę dziecka. Ważna jest przede wszystkim długość stopy. Mierzenie stopy należy powtarzać co dwa miesiące, by móc wymieniać rozmiar butów niemowlęcych wtedy, gdy jest to konieczne. Najpopularniejsze buty dla niemowląt mają rozmiar 19 lub 20. Należy jednak zmierzyć długość wkładki buta i wybrać ten model, który jest o jeden centymetr dłuższy od stopy malucha. Taka długość obuwia będzie najlepsza, ponieważ stopa i palce będą wyprostowane.

Jakie są najlepsze buty dla niemowląt?

Najlepsze buty dla niemowlaków powinny być wykonane z materiałów przewiewnych i miłych w dotyku. Bardzo ważne jest to, by pierwsze buty dla niemowlaka były dopasowane do pory roku. Jeśli maluch stawia swoje pierwsze kroki latem, to najlepszym wyborem będą buciki niemowlęce, których cholewki sięgać będzie poniżej kostki, a podeszwa będzie cienka i sprężysta. W sezonie zimowym lepiej wybierać zimowe obuwie dla niemowlaka, którego cholewka jest wysoka i sięga powyżej kostki. Podeszwa powinna być gruba i elastyczna, by zapewniać ochronę przed chłodem.

Gdzie kupić buty niemowlęce bez przepłacania?

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie kupić pierwsze buty niemowlęce. Najlepszym wyborem będą buciki pochodzące od zaufanych marek, które specjalizują się w tworzeniu obuwia dziecięcego. Popularne marki butów niemowlęcych i dziecięcych są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione szczegóły można wybrać obuwie dla niemowlaka,, które ułatwiać będzie chodzenie, a co więcej zadba o prawidłowy wzrost i rozwój stopy.