Zaznacz stronę

Zastanawiasz się, jakie powinno być pierwsze obuwie dziecięce i jak je wybrać? Jako rodzic z pewnością chcesz wszystkiego, co najlepsze dla swojego malucha. Dokonywanie wyborów, które mają wpływ na rozwój dziecka nie jest łatwe, o czym jako profesjonaliści doskonale zdajemy sobie sprawę. Jeśli szukasz pierwszych bucików dla dziecka koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, czym powinny się wyróżniać, kiedy jest najlepszy czas na ich kupienie, a także na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Jakie powinny być pierwsze buty dziecięce?

Pierwsze buty dziecięce powinny wyróżniać się kilkoma szczegółami, które dbają o najwyższy komfort malucha, a co więcej dba o prawidłowy rozwój stopy. Po pierwsze muszą być dobrze dopasowane, by stópki były ułożone stabilnie i w prawidłowej pozycji. Najlepiej, by były wykonane z lekkich materiałów, co sprawi, że nie będą ciężarem dla malucha. Stawianie pierwszych kroków jest i tak dużym wyzwaniem dlatego lepiej nie dokładać dziecku ciężaru. Polecanym wyborem jest obuwie dziecięce przewiewne i wykonane z siateczki, która przepuszcza powietrze i dba o odpowiednią cyrkulację. W ten sposób można zadbać o to, by wewnątrz butów panowały odpowiednie warunki.

Kiedy kupić pierwsze obuwie dziecięce?

Zbliża się termin porodu, a może Twoje dziecko niedawno pojawiło się na świecie i szukasz bucików, które będą dla niego idealne? Prawda jest taka, że nie jest to najlepszy moment na pierwsze buty dla dziecka. Warto poczekać jeszcze kilka miesięcy, ponieważ maluch na początku swojego życia dużą część czasu spędza w łóżeczku po w pozycji leżącej. Wtedy najlepiej zakładać na stopy skarpetki, które będą chronić przed chłodem. Kiedy kupić pierwsze buty dziecięce? Najlepiej  rozpocząć poszukiwania kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. Obuwie do chodzenia ułatwiać będzie naukę i rozwój nowej umiejętności, a co więcej zapewni maluchowi wygodę na każdym kroku.

Na co zwrócić uwagę wybierając pierwsze buty dla dziecka?

Wybierając obuwie dziecięce warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najważniejszy jest rozmiar, który powinien być idealnie dopasowany do wielkości stopy. Popularne rozmiary dla dzieci do pierwszego roku życia to 19, 20 i 21. Warto również sprawdzić z jakich materiałów wykonane jest obuwie. Doskonale sprawdzać się będą tkaniny przewiewne i lekkie. Do tego podeszwa powinna być elastyczna i gumowa, dzięki czemu będzie dbać o to, by stopa była prosto ułożona. Cholewka nie powinna być za niska, by być w stanie zapewniać stabilność. Jednak nie może być za wysoka, ponieważ hamować będzie naturalne ruchy stopy. Najlepiej, by sięgała nieco poniżej kostki.

Wybranie butów dziecięcych wcale nie jest tak trudne jak może się wydawać. Jednak warto pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Lepiej nie kupować bucików na zapas, ponieważ stopa malucha rośnie w bardzo indywidualny sposób, dlatego nie da się przewidzieć, jaki rozmiar będzie nosić maluch za kilka miesięcy. Pamiętaj, by przed wybraniem butów zmierzyć długość stopy malucha.