Zaznacz stronę

Buty zamszowe wymagają specjalnego czyszczenia. Jak wyczyścić buty zamszowe? Jednym z najbardziej znanych sposobów na czyszczenie zamszowych butów jest użycie gumki do ścierania. Wystarczy potrzeć gumką o suche obuwie, a wszelkiego rodzaju zabrudzenia są natychmiast usuwane. Kolejnym sposobem jest zastosowanie szczoteczki do zębów. W przypadku plam z błota pocieranie szczoteczką szybko je usunie. Do czyszczenia zamszowych butów służy również kromka chleba.

W jaki sposób przechowywać buty?

Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przechowywanie obuwia może mieć ogromne znaczenie dla tego ile one nam posłużą, więc, w jaki sposób przechowywać buty? Najważniejszą kwestią jest wyczyszczenie butów. Buty muszą być dokładnie wyczyszczone z wszelkich zabrudzeń. Następnie warto pokryć je pastą do butów czy też innym środkiem. Ważne jest także, aby zaimpregnować obuwie. Oczywiście najlepiej wypchać buty gazetą bądź też kupić specjalne wkładki, aby buty zachowały odpowiednią formę.

Mokre buty – jak wysuszyć?

Dość często buty są mokre, a my ich potrzebujemy na już. Jak wysuszyć buty w szybki sposób? Najważniejsze jest by pozbyć się wszelkiego rodzaju zabrudzeń podczas suszenia butów. Gdy już się ich pozbędziemy doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie suchego ręcznika. Następnie buty można suszyć na dwa sposoby. Jednym z nich jest suszenie obuwia suszarką, natomiast drugim wykorzystanie ryżu, który wchłonie bardzo szybko wilgoć. Oba sposoby zdecydowanie przynoszą znakomite rezultaty.