Zaznacz stronę

Wybór butów trekkingowych może być różny w zależności od tego, na jaką porę chcemy je kupić. W przypadku ciepłych dni najlepszym rozwiązaniem są buty trekkingowe wykonane z materiału, który będzie przepuszczał powietrze, natomiast w deszczowe i chłodne dni warto wybrać buty trekkingowe z membraną. Kolejną bardzo ważną kwestią jest wysokość obuwia. Można znaleźć zarówno buty trekkingowe, które są za kostkę, a także buty trekkingowe niskie. W wysokie góry lepiej zdecydować się na wysokie, które stabilizują stopę.

Sposoby na cisnące buty

Istnieje bardzo wiele różnorodnych sposobów na cisnące buty. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie gazet, które moczy się w wodzie i wypycha się nimi maksymalnie buty. Co zrobić gdy buty cisną, jakie są jeszcze inne sposoby. Kolejnym sposobem jest rozbijanie butów młotkiem. Stosuje się to w przypadku rozbijania butów na pięcie. Warto także założyć grubsze skarpety i pochodzić w obuwiu. To też sprzyja rozbijaniu butów. Sposobem, który przynosi znakomite rezultaty jest także suszenie obuwia suszarką.

Nieprzyjemny zapach butów – jak go usunąć?

Można znaleźć wiele różnorodnych sposobów na pozbycie się brzydkiego zapachu z obuwia. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na brzydko pachnące buty jest zastosowanie cytryny. Cytrynę pokrojoną należy włożyć na jakiś czas do obuwia, dzięki czemu wchłonie ona brzydkie zapachy. Jeśli ten sposób nie działa to jest jeszcze kilka innych, które mówią jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów. Kolejnym sposobem jest zastosowanie proszku do pieczenia, który następnie po jakimś czasie trzeba wysypać.