Nowoczesna stomatologia

News

Współcześnie nie trzeba się już obawiać dentystów. Leczenie odbywa się praktycznie bezboleśnie dzięki temu, że stosuje się doskonałe środki znieczulające. Kluczowe dla wielu pacjentów będzie również to, że podawanie środka znieczulającego odbywa się bez bólu. A to właśnie znieczulenia wielu pacjentów się obawia. Podawanie środków bezboleśnie jest zagwarantowane, dzięki temu, że pojawiło się znieczulenie komputerowe. Jest to znaczący krok na przód, gdy chodzi o leczenie dentystyczne. W przypadku dzieci sprawdza się oczywiście doskonale, ponieważ to najmłodsi najbardziej obawiają się dentystów.

Znieczulenie komputerowe – co to takiego? Znieczulenie komputerowe można określić jako nowoczesny system, w którym znieczulenie będzie podawane całkowicie bezboleśnie. Za jego podawanie odpowiednia system, który składa się ze specjalnych końcówek oraz niewielkiego komputera, który odpowiada za cały proces. Podawanie będzie tutaj całkowicie bezbolesne, ponieważ cały proces kontrolowany jest przez komputer, w którym znajduje się mikroprocesor kontrolujący cały proces podawania znieczulenia. Dzięki temu to co było traumą może tak naprawdę przestać być problemem. Ból w trakcie podawania znieczulenia najczęściej wiąże się z tym, że tkanki są mocno rozpierane a płyn znieczulający jest szybko wtłaczany pod dużym ciśnieniem. Jeśli mamy znieczulenie komputerowe ten problem nie istnieje, ponieważ płyn będzie podawany z prędkością fizjologiczną.

Dochodzi więc do tego, że tkanki na bieżąco będą go wchłaniać. Nie ma większego ciśnienia, nie będzie dochodziło do rozepchania tkanek, a cały proces będzie kontrolowany przez komputer. Czas podawania znieczulenia komputerowego to około 3 minuty. Jednak zaraz po podaniu tego znieczulenia będzie można oczekiwać, że tkanki są znieczulone i można rozpocząć leczenie. Przy znieczuleniu tradycyjnym oczekiwać trzeba zazwyczaj kilkanaście minut nim rozpocznie się zabieg. Końcówki aplikacyjne Kluczowym elementem w przypadku znieczulenia komputerowego są specjalne końcówki aplikacyjne, które będą podobne do długopisu. Zakończone są małą igłą. Wprowadza się taką igłę manualnie, ale cały proces kontroluje komputer. Nie będzie czuło się bólu już w momencie wkłucia, ponieważ przed wkłuciem kropla płynu znieczulającego pojawi się na dziąśle i je znieczuli. Unikalny komfort po wizycie Na pewno duże znaczenie ma również to, że znieczulenie komputerowe nie pozostawia znaków, nie ma problemów z zablokowaną mimiką, nie ma kłopotu z odrętwieniem twarzy. Pacjent cały czas ma swoją normalną mimikę i od razu może wrócić do zajęć.