Komputerowe znieczulenie u dentysty to mniejszy ból

News

Okazuje się, że blisko połowa pacjentów w gabinetach stomatologicznych chce uciekać z fotela i to nawet nie ze strachu przed zabiegiem co przed znieczuleniem i bólem, który może się z nim wiązać. Jednak obecnie zamiast strzykawki z dużą igłą znieczulenie będzie realizowane komputerowo, dlatego nie ma się czego bać. Okazuje się, że w wielu przypadkach dentyści muszą się bawić w psychologa. Wprowadza się różne formy motywowania oraz przekonywania pacjentów, czasami nawet hipnozę, byle tylko udało się pokonać strach. Wysiłków jest wiele, ale nie zmienia to faktu, że nawet duża część pacjentów boi się bólu przy zabiegach dentystycznych. Towarzyszy temu oczywiście także stres i niektórzy już tydzień przed zabiegiem go czują. Dla wielu naszych rodaków taki strach kończy się ostatecznie ubytkami w jamie ustnej.

Ale nie sam ból w trakcie zabiegu nas odstrasza, ale coraz częściej boimy się znieczulenia, którego podanie jest dla pacjenta stresujące. Stres u niektórych zaczyna się pojawiać już w momencie, gdy widzą strzykawkę. Ukłucie jednak nie powoduje największego bólu ale płyn znieczulający, który doprowadza do rozerwania tkanek. Obecnie mamy jednak nowoczesny pomysł na znieczulenia bez strzykawek, których podawanie jest sterowane przez mikroprocesor. Okazuje się, że metoda taka może być najlepszym rozwiązaniem i rzeczywiście dobrze się sprawdza. Dzięki temu, że proces jest kierowany przez mikroprocesor dopasowane będzie idealnie tempo podawania znieczulenia a cały proces jest bezbolesny. Znieczulenie podawane jest bardzo wolno, a nie szybko wtłaczane. Dzięki temu nie ma wstrząsu, który mogły się pojawić w przypadku tradycyjnej formy podawania znieczulenia.

Zabieg bez krzywej miny Na tą chwilę jednak z takiego bezbolesnego znieczulenia mogą korzystać pacjenci tych gabinetów, gdzie znieczulenie komputerowe zostało już wprowadzone. Mamy w Polsce kilka takich miejsc, gdzie jest ono już realizowane i na pewno warto się nimi zainteresować, ponieważ dzięki temu pacjent nie będzie się musiał obawiać dentysty. Uczy dzieci spokoju Znieczulenie komputerowe to także przełom, gdy chodzi o leczenie dzieci. Znieczulenie jest bezbolesne, potem również nie ma bólu w czasie zabiegu, dlatego dzieci mogą się uczyć chodzenia do dentysty bez obawy, że będzie się taka wizyta wiązała z bólem. Według dentystów znieczulenie komputerowe jest sposobem na to, by każdy bez obaw mógł się oswoić z dentystą i dzięki temu pacjenci mają już nie unikać wizyt u dentystów, a to sprawi, że problemy z zębami nie będą aż takim kłopotem.