Zalety i wady profesjonalnego wybielania zębów

News

Wybielanie zębów to taki proces, który będzie się dokonywał na powierzchni szkliwa i polega na utlenianiu, które prowadzi do rozjaśnienia zębów. Tylko w gabinecie stomatologicznym można dobrze taki zabieg wykonać i będzie można oczekiwać długotrwałego efektu. Preparaty, które stosować można w domach dają jedynie efekt wspomagający do tego co uda się wypracować u stomatologa. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym na pewno jest najbezpieczniejsze. Na początek potrzebna będzie wizyta, w ramach której wypracuje się metodą, która będzie dla nas najlepsza. Kolejna kwestia to przygotowanie najlepszych rozwiązań i profesjonalne oczyszczenie. Można tego dokonać najczęściej w ciągu dwóch wizyt. Dochodzi do takich zabiegów, które mają usuwać i kamień nazębny i nalot, który się pojawia.

Zabiegi uzupełnia się również o piaskowanie oraz polerowanie powierzchni zębów. Metody profesjonalnego wybielania zębów Jedna z metod to forma nakładkowa, której istotną będzie wykonanie specjalnych szyn, które muszą zostać dopasowane do szczęki pacjenta. Taką szynę wypełnia się środkiem wybielającym. Następnie należy na noc zakładać taką szynę przez około tydzień albo dwa. Efekt kuracji będzie taki, że zęby zostaną wyraźnie wybielone. Odcień po wybieleniu może się utrzymać przez kilka lat. Dla zwiększenia efektów oraz jego utrzymania będzie można także decydować na stosowanie co jakiś czas kuracji przypominających przez nałożenie stosowanej wcześniej szyny. Inna profesjonalna metoda ma charakter naświetleniowy. Można będzie ją przeprowadzać w gabinecie dentystycznym. Efekty są bardzo silne oraz długotrwałe.

Można doprowadzić do zmiany odcienia nawet o osiem tonów. Zabieg zaczyna się od nałożenia specjalnego żelu, który następnie jest naświetlany i dochodzi do aktywności cząsteczek. Przez około 20 minut mają się utleniać na powierzchni zębów i dają świetny efekt. Pozytywne i negatywne efekty wybielania zębów Wybielanie zębów w gabinetach specjalistycznych ma wiele zalet. Przede wszystkim w ciągu jednej czy dwóch wizyt będzie można osiągnąć doskonały efekt. Zabieg wykonana specjalista, który będzie wszystko kontrolował. Jednak mamy także pewne efekty negatywne. Przede wszystkim efekt może być widoczny po kilku dniach i może być radykalny, dlatego trzeba się zastanowić jak nasze otoczenie może zareagować na takie gruntowne wybielanie.