Wybielanie zębów u dentysty

News

Piękne, białe zęby są podstawą efektownego wyglądu. Nie każdy jednak może się poszczycić wspaniałym uśmiechem. Przebarwienia, próchnica, ubytki przysparzają wielu osobom kompleksów. Zazwyczaj są one rezultatem niewłaściwej pielęgnacji jamy ustnej, zaniechanej profilaktyki, niezdrowego stylu życia, ale uwarunkowań genetycznych. Nie trzeba być skazanym na ten wstyd, ponieważ współczesna stomatologia opracowała wiele sposobów na olśniewający uśmiech. Metod wybielających jest tak wiele, że spośród nich bardzo ciężko wybrać skuteczny sposób. Dlatego w tym celu warto zwrócić się o pomoc stomatologa, który po krótkiej konsultacji, zaproponuje najlepszą z możliwych metod.

Czasami jednak wizyta u dentysty nie jest możliwa, dlatego wiele osób decyduje się na zabiegi przeprowadzone samodzielnie za pośrednictwem preparatów dostępnych w aptekach lub drogeriach. Tu, pojawia się pytanie czy metody wybielania w domowym zaciszu są skuteczne? Zdania są podzielone. Specjaliści, zawsze mówią o tym że nie ma metod, terapii lepszych i gorszych, skuteczność tkwi w tym, by doprać odpowiednią metodę do indywidualnych potrzeb pacjenta. Kupując ogólnie dostępne środki wybielające nie mamy gwarancji ich skuteczności. Zazwyczaj preparaty wybielają nierównomiernie, niszczą szkliwo, a efekt jest krótkotrwały.

Bardziej opłaca się zatem wizyta u stomatologa, który dobierze odpowiednią metodę wybielającą dostosowaną do potrzeb pacjenta. Jest to bardzo ważne, gdyż efekt zabiegu wybielającego zależy od kondycji zębów i dziąseł. W przypadku ubytków, przebarwień zabieg wybielający nie przyniesie pożądanych rezultatów. Duży wpływ na jakość wybielania ma także żywotność struktury zęba. Współczesna stomatologia po wielu latach badań, opracowała metody wybielające, które z powodzeniem poradzą sobie także z uzębieniem w kiepskim stanie. Zaleca się, by pierwszy zabieg odbył się w gabinecie dentystycznym.

W zależności od poziomu przebarwień lekarz specjalista wybierze intensywnie działające preparaty na bazie tlenu. Wybielanie zębów pod patronatem specjalisty daje 100 procentową gwarancję skuteczności zabiegu, ale i bezpieczeństwa. Największą zaletą zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym jest to, że mogą skorzystać z niego osoby, borykające się z nadwrażliwością dziąseł. Efekty wybielania nie zawsze będą jednakowe, czasami trzeba powtórzyć zabieg. Jednakże kolejne zabiegi mogą być przeprowadzone w domowym zaciszu. W sytuacjach, specjalista dobiera specyfiki oparte na aktywnych substancjach.