Jak skutecznie wybielić zęby?

News

Piękne, białe zęby są podstawą efektownego wyglądu. Nie każdy jednak może się poszczycić wspaniałym uśmiechem. Przebarwienia, próchnica, ubytki przysparzają wielu osobom wielu kompleksów. Zazwyczaj są one rezultatem niewłaściwej pielęgnacji jamy ustnej, zaniechanej profilaktyki, niezdrowego stylu życia, ale uwarunkowań genetycznych. Istnieje wiele metod wybielających, jednak nie można ich przeprowadzać w kilku przypadkach. Zabieg wybielający należy przenieść na inny termin, gdy kobieta jest w ciąży lub karmi piersią. Osoby z nadwrażliwością zębów, uczuleniem na produkt wybielający, chorobami dziąseł powinny w ogóle zrezygnować z zabiegu.

Decydując się na zabieg, trzeba liczyć się z tym, że efekt nie zawsze będzie jednakowy, ponieważ w dużej mierze zależy on od poziomu zabarwień, kondycji zębów - jeżeli borykasz się z uszkodzeniami emalii, odsłoniętymi korzeniami zębów - zrezygnuj z wybielania, bo i tak nie pomoże, a może zaszkodzić. Pomijając te skrajne sytuacje, na wybielanie zębów może zdecydować się każdy. Problem tkwi w tym, że metod oraz preparatów wybielających jest bardzo dużo. Co więcej - dostępne są wszędzie - w aptekach, gabinetach stomatologicznych, drogeriach. Jak spośród nich wybrać właściwie? Każdy preparat, posiada zarówno plusy jak i minusy. Zanim zdecydujemy się na konkretny środek, warto pokrótce dowiedzieć się czegoś na jego temat. Najbardziej popularne środki wybielające to przede wszystkim pasty, mające na celu usunięcie zanieczyszczeń powierzchni przez łagodne działanie materiałów ściernych.

W telewizji aż roi się od reklam tego typu specyfików, ale trzeba się liczyć z tym, że są one pozbawione substancji czynnych. Efekt śnieżnobiałej bieli na pewno tym sposobem nie jest osiągalny, choć zęby mogą być bielsze o maksymalnie jeden odcień. Podobnym zainteresowaniem co pasty wybielające cieszą się żele i paski. Największą zaletą tych specyfików jest to, że łatwo się je aplikuje, a efekty widoczne są już po kilku dniach. Kolejnymi sposobami na piękny uśmiech to tackowe, nakładkowe metody wybielania zębów - dostępne bez recepty. Niemniej, chcąc mieć gwarancję nieskazitelnego rezultatu warto zdecydować się na na metodę, zaproponowaną przez lekarza stomatologa.