Zaznacz stronę

Nadchodzący sezon zimowy sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym jakie obuwie zimowe dla dzieci wybrać. Jest to bardzo wymagająca pora roku, dlatego trzeba się do niej dobrze przygotować. Maluch, który zimą wychodzi na zewnątrz musi być prawidłowo ubrany, by nie doszło do wychłodzenia i osłabienia organizmu. Zastanawiasz się jakie buty zimowe dla trzylatka najlepiej kupić? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się na co trzeba zwracać uwagę przy ich wyborze.

Jak powinno wyglądać najlepsze obuwie zimowe dla trzylatka?

Obuwie zimowe dla trzylatka powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Warto, by wewnątrz bucików znalazła się wyściółka wykonana z grubszego i puszystego materiału. Dzięki temu stopy będą doskonale chronione przed zimnem. Liczy się również to, by podeszwa obuwia była gruba, dzięki czemu będzie zmniejszać ryzyko wychłodzenia stopy. Doskonale sprawdzać się będą wysokie buty zimowe dziecięce, które mają cholewkę sięgającą powyżej kostki. W ten sposób można zmniejszyć ryzyko przedostania się śniegu do wewnątrz butów nawet gdy dziecko chodzi po zaspach. Polecane są modele, które wykonane są z materiałów wodoodpornych, co sprawia, że można się w nich poruszać nie tylko w mroźne dni, ale również w czasie roztopów.

Obuwie zimowe dla trzylatka – jaki rozmiar wybrać?

Jednym z aspektów, na który należy zwracać uwagę podczas wyboru butów zimowych dla trzylatka jest ich rozmiar. Bardzo ważne jest to, by obuwie było dobrze dopasowane do rozmiaru stopy, by maluch podczas stawiania każdego kroku mógł czuć wygodę i wysoki komfort. Jak zmierzyć rozmiar stopy i jaki wymiar butów najlepiej wybrać dla trzylatka? Wszystko zależy od tego, jaką długość ma stopa malucha. To właśnie dlatego przed wybraniem się na zakupy warto ją zmierzyć. Najlepiej sprawdzać się będzie obuwie, które ma około siedem milimetrów dłuższą wkładkę od stopy. Dzięki temu stopa będzie w stanie się [prawidłowo ułożyć, palce będą miały swobodę ruchu. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że do zimowego obuwia zazwyczaj zakłada się grubszą skarpetkę, dlatego potrzeba nieco więcej miejsca w bucie. Popularne rozmiary butów dla trzylatków to 24-27.

Czym kierować się przy wyborze butów zimowych dziecięcych?

Wybierając dziecięce obuwia zimowe trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów i szycia. Świadczyć będą one o wytrzymałości obuwia. Lepiej od razu zainwestować w lepsze obuwie, by mieć pewność, że będzie ono służyć maluchowi przez kilka sezonów, aż do momentu, gdy konieczne będzie wymienienie rozmiaru.

Zwracając uwagę na kilka tych szczegółów bez trudu można wybrać obuwie zimowe dla trzylatka, które będzie spełniać swoje zadanie. Ten element garderoby ma duży wpływ na wygodę i zdrowie dziecka. Ciepłe i nieprzemakalne buty będą zmniejszać ryzyko złapania przeziębienia.