Zaznacz stronę

W Twoim życiu pojawił się mały podróżnik? Kompletujesz dla niego garderobę, ale nie masz pojęcia jakie obuwie dziecięce najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę w czasie zakupów? Obuwie dziecięce ma wpływ na wygodę i komfort malucha. Jest to również element ubioru, który ma zapewnić najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju stopy dziecka, która stale rośnie. Warto więc przekonać się na jakie aspekty należy zwrócić uwagę wybierając tę część garderoby dla swojego malucha. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, jakie cechy powinno mieć najlepsze obuwie dziecięce.

Dobrze dopasowany rozmiar buta dziecięcego

Jednym z ważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę wybierając obuwie dziecięce, jest rozmiar. Powinien być dobrze dopasowany to stopy dziecka, by maluch czuł się komfortowo w czasie stawiania każdego kroku. Warto przed udaniem się na zakupy zmierzyć długość stopy dziecka, by z łatwością wybrać wygodne obuwie dziecięce. Czemu rozmiar butów dziecięcych jest taki ważny? Zapewnia stabilne i prawidłowe ułożenie stopy wewnątrz buta. Stopa i palce będą wyprostowane, a co więcej stabilnie ułożone. To więc oznacza, że stopa nie będzie się niekontrolowanie ruszać w bucie, co znacząco zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się lub potknięcia.

Przewiewne i lekkie buty dziecięce

Najlepsze obuwie dziecięce to takie, które wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest więc to z jakich materiałów wykonane jest obuwie. Powinno być stworzone z tkanin, które dopasowane są do potrzeb wrażliwej i delikatnej skóry dziecka. Bardzo ważne jest również to, by materiały te wyróżniały się przewiewnością i były „oddychające”. Dzięki temu zapewniona będzie stała cyrkulacja powietrza wewnątrz bucików, co zmniejszy ryzyko nadmiernego pocenia, a także tworzenia się drobnoustrojów chorobotwórczych. Ważne jest także to, by obuwie dziecięce było lekkie, dzięki czemu nie będzie obciążeniem dla malucha podczas stawiania kolejnych kroków.

Obuwie dziecięce dopasowane do pory roku

Wybierając obuwie dziecięce nie można zapomnieć o tym, by dopasować je do pory roku i warunków panujących na zewnątrz. Zimą i jesienią najlepiej sprawdzać się będą ciepłe buty dziecięce, które mają dodatkową warstwę materiału ocieplającego wewnątrz. Zapewniać będą dobrą ochronę przed niskimi temperaturami. W chłodniejsze dni dobrze sprawdzi się obuwie na grubszej podeszwie, która będzie chronić stopy przed zimnem pochodzącym od gleby. Latem i wiosną można wybrać lekkie i przewiewne obuwie na cieńszej podeszwie. Zwracając uwagę na wyżej wymienione szczegóły można z łatwością wybrać obuwie dziecięce, które spełniać będzie potrzeby malucha, a także rodzica. Wystarczy pamiętać o kilku małych szczegółach, a obuwie dziecięce będzie trwałe i posłuży maluchowi przez długie miesiące, do momentu, aż konieczne będzie zmienienie rozmiaru.